首页 博客插件 bogazici agri merkezi

bogazici agri merkezi

用户数 : 1 分类 : 博客插件 扩展大小 : 39.73KiB 最后更新时间 : 2019-01-09 版本 : 0.0.1
              Kuru iğne tedavisi, intramüsküler stimülasyon (İMS) tedavisi olarak da bilinir. Bu yöntem Kanadalı bir anestezi doktoru tarafından geliştirilmiştir. İlaç kullanılmadan ağrının tedavi edilebildiği bir yöntemdir. Akut ve kronik ağrıların tedavisinde kullanılabilir. Özellikle de kas ve iskelet kaynaklı ağrıların tedavisinde kullanılır. Etkili, güvenli ve bilimsel olarak kabul görmüş (FDA onayı almış) bir ağrı tedavisi yöntemidir.Kuru İğne Tedavisine hekim tarafından hastanın muayenesi yapılıp tanısı konduktan sonra başlanır. Tedavi belli seanslar halinde tek başına veya diğer tedavilerle birlikte uygulanabilir. Tedavinin süresi (kaç seans olacağı) problemin bulunduğu vücut bölgesinin genişliğine, rahatsızlığın ne kadar eski olduğuna, hastanın yaşına, başka hastalıkların eşlik edip etmediğine göre değişiklik gösterir.Kuru iğne tedavisi İstanbul gibi büyük şehirde stresi yoğun yaşayan ve buna bağlı ağrı şikayetleri olan hastaların ağrı tedavisinde etkili bir yöntemdir. Ayrıca masa başı çalışanlar ve kas kullanımı gerektiren ağır işlerde çalışan hastaların ağrıları için en ideal tedavi yöntemidir.

Kas ve iskelet sistemi ağrıları genellikler duruş bozukluğundan kaynaklanmaktadır. Duruş bozukluğundan kaynaklanan ağrılar ise toplu taşıma araçlarını kullanan kişiler ve masa başı çalışanlarda daha sık rastlanmaktadır. Bu nedenlerden ötürü İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşan insanların kas ağrılarının çözümü için kullanılabilecek ilaçsız bir tedavi yöntemidir.

Bu tedavide kullanılan iğneler normal enjeksiyonda kullanılan iğnelerden değildir. Bu iğneler son derece incedir. Hatta deriyi geçerken acıyı en aza indirmek için bir kılavuz kullanılır. Eğer kaslar normalse genellikle ağrı oluşturmazlar. Kas, aşırı kısalmışsa yani problemli ise az bir miktar ağrı oluşabilir. Hastalar, uygulama yapıldıktan hemen sonra günlük yaşamlarına hiçbir sıkıntı olmadan devam edebilirler. “Kuru İğne Tedavisi Ağrılı Bir Tedavi Yöntemi Midir?” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
            
查看更多
下载 如何离线安装? Chrome store

分享

全部评论

  展开更多评论

  错误提示保存失败
  成功提示保存成功
  close
  qr-code

  为打击盗链困扰,本站已启用公众号验证
  微信扫码关注上方公众号,回复“插件”二字获得验证码,验证码5分钟内全站有效。

  正在验证
  验证成功
  下载遇到问题?请添加QQ群:398095333
  close
  qr-code

  为打击盗链困扰,本站已启用公众号验证
  微信扫码关注上方公众号,回复“脚本”二字获得验证码,验证码5分钟内全站有效。

  正在验证
  验证成功